Spring 2024 graduates announced at Penn College

Published 05.17.2024

News
Alumni News

Pennsylvania College of Technology has announced its Spring 2024 graduates.

(Spring 2024 Dean's List)

A

  • Dylan Christopher Abernathy, Wellsboro, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
  • Sarah Lynn Acel, Franklin, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
  • Brian J. Adams, Southampton, Bachelor of Science, Construction Management, Magna Cum Laude
  • Caleb John Albaugh, Montoursville, Associate of Applied Science, Automotive Technology
  • KyLeigh Lynette Alexander, Portage, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
  • Logan Zander Almeida, Montgomery, Associate of Applied Science, Electrical Technology
  • Hunter S. Altmeyer, Bethel Park, Associate of Applied Science, Concrete Science Technology
  • Clayton W. Amey, Birdsboro, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
  • Gillian Lucia Anderson, Marysville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
  • Zachary W. Anderson, Sunbury, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Highest Honors
  • Mason Anthony, Bethlehem, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Magna Cum Laude
  • Kimberly Arias, Columbia, Maryland, Bachelor of Science, Dental Hygiene: Health Policy and Administration Concentration, Summa Cum Laude
  • Jazmine E. Arzuaga, Reading, Associate of Applied Science, Architecture
  • Alyssa Jo Auman, Sunbury, Associate of Applied Science, Nursing
  • Matthew B. Axe, Williamsport, Associate of Applied Science, Individual Studies

B

  • Benjamin Jess Babinsack, Williamsport, Certificate, CNC Machinist
  • Ira Blue Bailey, Huntingdon, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
  • Jaden C. Baker, Waynesboro, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology, Magna Cum Laude
  • Lesly F. Balan Lopez, Phillipsburg, New Jersey, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
  • David J. Baldanza, Nazareth, Associate of Applied Science, Electric Power Generation Technology: Diesel Emphasis, High Honors
  • Christie Regina Baldwin, New Milford, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Engineering Technology, Magna Cum Laude
  • Christie Regina Baldwin, New Milford, Certificate, Plumbing, Distinction
  • Felicia Jolea Baney, Mill Hall, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
  • Ryan James Bannan, Honey Brook, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology
  • Giovanni Antonio Barbarossa, Bridgeville, Associate of Applied Science, Electric Power Generation Technology: Diesel Emphasis, High Honors
  • Joseph M. Barger, Mifflintown, Associate of Applied Science, Electronics & Computer Engineering Technology: Robotics & Automation Emphasis
  • Ethan R. Barley, Conestoga, Certificate, Brewing & Fermentation Science
  • Victoria M. Bartley, Williamsport, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
  • Nevin James Baskin, Drums, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
  • Carmen Marie Bates, Gillett, Bachelor of Science, Dental Hygiene
  • Jason Boyd Bates, Williamsport, Associate of Applied Science, Landscape/Plant Production Technology
  • Aidan Bedara, Hatboro, Associate of Applied Science, Electrical Construction
  • Aidan Bedara, Hatboro, Associate of Applied Science, Electrical Technology
  • Zachary Matthew Beekley, Pottstown, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
  • Eric S. Bell, Jersey Shore, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Engineering Technology, Magna Cum Laude
  • Orlando David Bellaman, Williamsport, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
  • Zachary Robert Bennett, Patton, Associate of Applied Science, Electrical Technology
  • Maria R. Berardelli, Montoursville, Bachelor of Science, Nursing
  • Dylan M. Berguson, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
  • Dylan M. Berguson, Jersey Shore, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
  • Kayla Berry, Waldorf, Maryland, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
  • Ryan Alexander Berry, Waldorf, Maryland, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
  • Kamron J. Bertie, Allentown, Bachelor of Science, Construction Management
  • JD Besch, Bellefonte, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
  • Dillon Noah Betts, Manchester, New Jersey, Associate of Applied Science, Welding Technology
  • Josephine Lily Bianchi, Enola, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
  • Madison Ann Bickings, Birdsboro, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
  • Madison Ann Bickings, Birdsboro, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
  • Gavin Robert Blaszka, Williamsport, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
  • Gavin Robert Blaszka, Williamsport, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
  • Aeneas Kordell Blizzard, Windsor Mill, Maryland, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis, Highest Honors
  • Carson Jamie Bloom, Montgomery, Associate of Applied Science, Architecture, High Honors
  • Dillon John Blosenski, Benton, Associate of Applied Science, Electric Power Generation Technology: Diesel Emphasis
  • Ryan Thomas Blythe, Center Valley, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
  • Austin Boettlin, Reading, Associate of Applied Science, Diesel Technology
  • Adin Seth Bogner, Ellisville, Missouri, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
  • Octavian Tiberius Bohr, Swarthmore, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
  • Avery William Book, Elizabethtown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Highest Honors
  • Avery William Book, Elizabethtown, Certificate, Plumbing, Distinction
  • Monica Irene Boone, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
  • Brody Borkowski, Eagleville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
  • Ryan M. Bower, Montoursville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
  • Madison Claire Branstetter, Tyrone, Bachelor of Science, Nursing
  • Joel Patrick Brassart, Jonestown, Associate of Applied Science, Automotive Technology
  • Ry Dale Brazell, Mill Hall, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
  • Nickolette S. Breauchy, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Diesel Technology
  • Elias Brendle, Pennsburg, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology, Highest Honors
  • Connor James Bressler, St. Marys, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support, Highest Honors
  • Kayla Elizabeth Brooks, Cornwall, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
  • Luke Brooks, Tyrone, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
  • Mackenzie Lynn Brooks, Jersey Shore, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice, Summa Cum Laude
  • Samuel K. Brost, Big Flats, New York, Associate of Applied Science, Concrete Science Technology
  • Brenna Brown, Middleburg, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice, Cum Laude
  • Hunter Ellis Brown, Easton, Associate of Applied Science, Forest Technology
  • Vance Robert Bruce, Clifton Park, New York, Associate of Applied Science, Electrical Construction
  • Zachary Adam Bruyn, Wyalusing, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Engineering Technology, Cum Laude
  • Jared Buchleitner, Covington Township, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
  • Colyn Buddock, Dornsife, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
  • John Buff, Marcellus, New York, Associate of Applied Science, Welding Technology
  • Evan A. Buisch, Arkport, New York, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
  • David Buma Jr., Stillwater, Associate of Applied Science, Diesel Technology
  • Dieter C. Burckes, Hawley, Associate of Applied Science, Electric Power Generation Technology: Diesel Emphasis, High Honors
  • Dieter C. Burckes, Hawley, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, High Honors
  • Cassidy L. Burgeson, Harrison City, Associate of Applied Science, Welding Technology
  • Benjamin David Burns, Northumberland, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology
  • Gavin Michael Burrows, Herndon, Bachelor of Science, Architecture & Sustainable Design
  • Mark Steven Burton III, Belvidere, New Jersey, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
  • Mark Steven Burton III, Belvidere, New Jersey, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
  • Cole Edward Byers, Tionesta, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors

C

  • Andrew Caffrey, Denver, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology
  • Andrew Caffrey, Denver, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology
  • Grant Calhoun, Bethel Park, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
  • Elizabeth Callari, Asbury, New Jersey, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
  • Michael Charles Carpenter, Wellsboro, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology, Highest Honors
  • Tristan J. Cassidy, Middletown, Bachelor of Science, Game & Simulation Programming, Magna Cum Laude
  • Ryann A. Castillo, Long Pond, Associate of Applied Science, Automotive Technology, High Honors
  • Cristian A. Castro, Mifflintown, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Summa Cum Laude
  • Olivia M. Chaapel, Columbia Cross Roads, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
  • Jonathan W. Chadwick, Indiana, Associate of Applied Science, Forest Technology
  • Maxwell William Chambers, Wildwood, New Jersey, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
  • Jonathan D. Chedester, Easton, Associate of Applied Science, Aviation Technology, High Honors
  • Brendan Chesebrough, Josephine, Bachelor of Science, Electronics & Computer Engineering Technology
  • Ashley Rose Chilson, Mansfield, Associate of Applied Science, Architecture
  • Tyler Joseph Chojnicki, Buffalo, New York, Associate of Applied Science, Aviation Technology
  • Tyler Joseph Chojnicki, Buffalo, New York, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
  • Preston William Cleaver, Nescopeck, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
  • Dana Phyllis Clements, Cleona, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
  • Lucas Todd Clouser, Reading, Associate of Applied Science, Forest Technology
  • Douglas L. Coakley Jr., Lock Haven, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Magna Cum Laude
  • Alisha Cole, Lewisburg, Associate of Applied Science, Business Management
  • Mason Robert Condo, State College, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
  • Parker J. Conn, Boalsburg, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security, Magna Cum Laude
  • Parker J. Conn, Boalsburg, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Magna Cum Laude
  • Dillon Michael Conner, Trout Run, Associate of Applied Science, Architecture
  • Braxton J. Connolly, Warren, Associate of Applied Science, Electronics & Computer Engineering Technology: Electronics & Computer Engineering Emphasis, High Honors
  • Atley Cole Cooper, Wagontown, Associate of Applied Science, Aviation Technology
  • Nathan Keith Cooper, Coatesville, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
  • Jade Alexandria Cordrey, Muncy, Associate of Applied Science, Nursing
  • Nicholas S. Corson, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Electrical Construction
  • Corbin James Coulson, Corsica, Associate of Applied Science, Welding Technology
  • Sarah Crabtree, Elizabethtown, Associate of Applied Science, Individual Studies, High Honors
  • Ryan P. Cramer, Hershey, Associate of Applied Science, Architecture, High Honors
  • Ryan P. Cramer, Hershey, Bachelor of Science, Architecture & Sustainable Design, Summa Cum Laude
  • Jakob Lyle Crawford, Alba, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Engineering Technology, Cum Laude
  • Kody Robert Cresswell, Factoryville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Highest Honors
  • Kira N. Crissinger, Winfield, Associate of Applied Science, Nursing
  • Tyler Nicole Crushong, Abbottstown, Associate of Applied Science, Architecture
  • Gerande Cruz, West Hazleton, Associate of Applied Science, Electrical Technology
  • Dane Csencsits, Hellertown, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
  • Austin Cumberland-Hunt, Saucier, Mississippi, Bachelor of Science, Applied Management
  • Michael Lee Cumbo, Perkasie, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
  • Emily Kay Cummins, Williamsport, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Summa Cum Laude
  • Charles Richard Curtis, Warrington, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
  • Jason Patrick Cute, Glenside, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
  • Jason Patrick Cute, Glenside, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management

D

  • Lucas D'Amato, Doylestown, Associate of Applied Science, Automotive Technology
  • Christopher T. D'Ambrosio, Point Pleasant Borough, New Jersey, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
  • Rebecca Marie Daily, South Williamsport, Bachelor of Science, Electronics & Computer Engineering Technology, Cum Laude
  • Matthew John Daniskas, Phillipsburg, New Jersey, Associate of Applied Science, Non-Destructive Testing
  • Sara Anastasia Darlington, West Chester, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
  • Ketul S. Dave, Baltimore, Maryland, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
  • Benjamin T. Davis, Wellsboro, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Summa Cum Laude
  • Dakota Michael Nicholas Davis, Dover, Associate of Applied Science, Architecture, Highest Honors
  • Lynn S. Dawson, Hershey, Bachelor of Science, Business Administration: Management Concentration, Magna Cum Laude
  • Ashley Nicole Day, Mill Hall, Bachelor of Science, Emergency Management & Homeland Security
  • Jamie Lee DeGuzis, Unityville, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
  • Austin M. DeLong, Pittsburgh, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
  • Aiden R. Devanney-Nance, Valencia, Associate of Applied Science, Forest Technology
  • Madison Ann Delaney, Avis, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Radiography Concentration, Magna Cum Laude
  • Krystal Nicole Delfenthal, Williamsport, Associate of Applied Science, Automotive Technology
  • Maria Demas, Ulster, Certificate, Brewing & Fermentation Science, Distinction
  • Trent Michael Devlin, Hatboro, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
  • Trent Michael Devlin, Hatboro, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management
  • Dale I. Deyo, Dallas, Associate of Applied Science, Welding Technology
  • Hailey Domanick, Houtzdale, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice, Cum Laude
  • Ethan Dong, Birdsboro, Associate of Applied Science, Automotive Technology
  • Keegan Craig Donmoyer, Myerstown, Bachelor of Science, Electronics & Computer Engineering Technology, Cum Laude
  • Dytisha S. Dormeus, Roselle, New Jersey, Associate of Applied Science, Human Services & Restorative Justice
  • Dytisha S. Dormeus, Roselle, New Jersey, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice
  • Michael Ryan Dougherty, Lancaster, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
  • Melissa A. Dowling, Montoursville, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN, Honors
  • Michael Timothy Draves, Gilbertsville, Associate of Applied Science, Architecture
  • Michael Timothy Draves, Gilbertsville, Bachelor of Science, Architecture & Sustainable Design
  • Tyler Damien Dubien, York, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
  • Timothy J. Dudak, Saylorsburg, Associate of Applied Science, Architecture
  • Nathan D. Dundas, York, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
  • Heather Lynn Dunlap, State College, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN

E

  • Jacob Palmer Eames, Schwenksville, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, High Honors
  • Jacob Palmer Eames, Schwenksville, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Magna Cum Laude
  • Jacob Palmer Eames, Schwenksville, Certificate, CNC Machinist, Distinction
  • Cassie Eamigh, Woodland, Associate of Applied Science, Nursing
  • Nathaniel Scott Eckert, St. Marys, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
  • Nathaniel Scott Eckert, St. Marys, Certificate, Plumbing, Distinction
  • Jack Eckstine, Fanwood, New Jersey, Associate of Applied Science, Automotive Technology
  • Kamryn O. Eichenlaub, Selinsgrove, Bachelor of Science, Graphic Design
  • Troy-Thomas C. Elhajj, Hummelstown, Certificate, Brewing & Fermentation Science, Distinction
  • Leslie Escamilla-Ambrosio, Corona, New York, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support
  • Leslie Escamilla-Ambrosio, Corona, New York, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security
  • Zachary Michael Etters, Howard, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support, Honors
  • Patrick Collin Evanko, Columbus, New Jersey, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
  • Jennifer Lynn Evans-Peel, Evans, Georgia, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
  • Preston James Evey, Lamar, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
  • Tyler Ross Ewanciw, Port Jervis, New York, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
  • Ashlyn Marie Eyster, York, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors

F

  • Adam Rodney Fantaskey, Sellersville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
  • Lucas J. Farda, Stroudsburg, Associate of Applied Science, Aviation Technology, High Honors
  • Lucas J. Farda, Stroudsburg, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology, Magna Cum Laude
  • Giovanni Ferrari, Harveys Lake, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
  • Nathan John Ferrebee, Pine Grove, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support, High Honors
  • Jacob Lee Ferster, McAlisterville, Associate of Applied Science, Automotive Technology
  • Robert A. Fields Jr., Youngwood, Associate of Applied Science, Concrete Science Technology
  • Evan Russell Fink, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Honors
  • Evan Russell Fink, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
  • Evan Russell Fink, Jersey Shore, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
  • Jason D. Fisher, Palmyra, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
  • Jason D. Fisher, Palmyra, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
  • Jillian Rose Fitzwater, West Milton, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice, Cum Laude
  • Cale W. Fleming, Felton, Bachelor of Science, Network Administration & Engineering Technology
  • Sheldon Clark Fleming, Allensville, Associate of Applied Science, Automotive Technology, High Honors
  • Jared Lee Florack, Wharton, New Jersey, Associate of Applied Science, Welding Technology
  • Nicolas Antonio Flores, Alexandria, Virginia, Bachelor of Science, Industrial Design
  • Brian P. Foley, Newtown Square, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Honors
  • Steven Patrick Foley, Clifton Park, New York, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Engineering Technology, Magna Cum Laude
  • Andrew Bradley Folk, Bernville, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology
  • Hannah Elizabeth Forrest, Spencer, New York, Associate of Applied Science, Allied Health
  • Ebony Danielle Foster, South Williamsport, Associate of Applied Science, Human Services & Restorative Justice
  • Brady Holten Fowkes, Mayport, Associate of Applied Science, Forest Technology, Highest Honors
  • Kodi R. Fowler, Williamsport, Associate of Applied Science, Landscape/Plant Production Technology
  • Marshall Wade Fowler, Sellersville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
  • William Joseph Frazier, Linden, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
  • Brittany Ann Frey, North Pole, Alaska, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
  • Molly Mae Fruit, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Nursing
  • Conor Patrick Fry, Camp Hill, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology
  • Gregory Fudala Jr., New Hope, Associate of Applied Science, Electrical Construction, Honors

G

  • Diana Marie Gaglione, Scranton, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
  • Hunter James Galkowski, Halifax, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology
  • William James Gallagher, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Construction Management
  • Johan A. Gandarillas-Reyes, West Norriton, Associate of Applied Science, Landscape/Plant Production Technology
  • Josh Adam Gannon, Pelham, New Hampshire, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology
  • Josh Adam Gannon, Pelham, New Hampshire, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology
  • Brayden D. Gardner, Montoursville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
  • Joseph J. Garry, Randolph, New Jersey, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
  • Shane Darrell Gelsinger, Shippensburg, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Mechatronics, Cum Laude
  • Patrick F. Gerrity, Williamsport, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
  • Damien Joseph Giambrone, Sheffield, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security, Cum Laude
  • Christopher J. Gierla, Randolph, New Jersey, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice
  • Tyler James Girven, Muncy, Associate of Applied Science, Electric Power Generation Technology: Diesel Emphasis
  • Matthew Scott Gleco, Shickshinny, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Mechatronics, Summa Cum Laude
  • Rafael Gomez-Molina, Burnham, Associate of Applied Science, Diesel Technology
  • Clayton A. Gottschall, Danville, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
  • Chase Patrick Govan, Williamsport, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
  • Andrew James Graham, Nicholson, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support, High Honors
  • Lacey J. Graham, Blossburg, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
  • Tyler Thomas Graham, Hawley, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
  • Daniel S. Gray, Millheim, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
  • John P. Greenwald, Manheim, Bachelor of Science, Graphic Design, Magna Cum Laude
  • Danielle M. Greiner, Milton, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security
  • Mikayla Brianne Griner, Watsontown, Associate of Applied Science, Nursing
  • Justin Marshall Grosskopf, Hanover, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
  • Mark Guadagnoli, Hollywood, Maryland, Associate of Applied Science, Welding Technology
  • Tyler James Gustafson, Warren, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, High Honors
  • Tyler James Gustafson, Warren, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Magna Cum Laude
  • Henry Gutierrez, Winfield, Bachelor of Science, Electronics & Computer Engineering Technology

H

  • Riley S. Hackney, Bellefonte, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support
  • Garrick F. Hakanson, Sweet Valley, Bachelor of Science, Applied Management, Cum Laude
  • Quinn Hanafin, Sayre, Associate of Applied Science, Automotive Technology
  • Brian James Hansen, Greencastle, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
  • Tristan J. Hanson, Feasterville Trevose, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
  • Dominic M. Harding, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Management
  • Daniel Paul Harkins, North Wales, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
  • Ashley S. Harkless, Oil City, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
  • Nikolas J. Harnish, Newmanstown, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
  • Chiara Lynn Hauserman, Williamsport, Associate of Applied Science, Human Services & Restorative Justice
  • Tyler J. Hedderick, Union City, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
  • Tyler Mason Heffner, Hamburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
  • Tyler Mason Heffner, Hamburg, Certificate, Plumbing, Distinction
  • Zachery Allan Heigley, Kittanning, Bachelor of Science, Architecture & Sustainable Design
  • Walter J. Heil, Flanders, New Jersey, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology
  • Melanie Hein, New Tripoli, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology, Honors
  • Emily Rose Heller, Northampton, Associate of Applied Science, Landscape/Plant Production Technology
  • Tyler Michael Hendershot, New Columbia, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology, Magna Cum Laude
  • Christopher J. Hennick, Ellicott City, Maryland, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
  • Adam James Henning, Downingtown, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
  • Adam James Henning, Downingtown, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
  • Elijah Hennon, New Cumberland, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis
  • Lauren Abigail Hergert, Brookville, Associate of Applied Science, Business Management
  • Brianna Macelina Hernandez, Northumberland, Associate of Applied Science, Welding Technology
  • Brandy Heron, Coatesville, Associate of Applied Science, Diesel Technology
  • Mathew D. Heverly, Lock Haven, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
  • Jenna Hickok, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
  • Isabella Jules Hitesman, Muncy, Associate of Applied Science, Business Management
  • Hunter Hockman, Accident, Maryland, Bachelor of Science, Game & Simulation Programming, Cum Laude
  • Kendi Xavier Hoffman, Harrisburg, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
  • Ryley Thomas Holcomb, Williamsport, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Mechatronics
  • Madison Taylor Holland, Montoursville, Associate of Applied Science, Non-Destructive Testing, Honors
  • Kathleen Holmes, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing, Highest Honors
  • Tiffany Holmes, Linden, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
  • Hesakya Allure Hoover, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
  • Shakeea B. Horn, Williamsport, Associate of Applied Science, Human Services & Restorative Justice
  • Gabriel Jay Hornberger, Montoursville, Associate of Applied Science, Plastics & Polymer Technology
  • Joshua Bentley Horner, Biglerville, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Summa Cum Laude
  • Mason William Horner, Huntingdon Valley, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
  • Isabel Marina Horst, Wernersville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
  • Kelsey N. Hostetter, Mount Joy, Bachelor of Science, Applied Health Studies
  • Ethan M. Houtz, Trevorton, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
  • Ethan M. Houtz, Trevorton, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
  • Isabelle Hovan-Mettam, Pottsville, Associate of Applied Science, Welding Technology
  • Titus W. Howard, Coatesville, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support
  • Brock Hower, Montoursville, Bachelor of Science, Graphic Design
  • Htin Kyaw Myo Myat Htay, Mayangone Township, Foreign, Associate of Applied Science, Electrical Technology
  • Htin Kyaw Myo Myat Htay, Mayangone Township, Foreign, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology
  • Karis A. Hudson, Ambler, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology

I

  • Colin J. Ibarra, Tremont, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology, High Honors
  • James A. Ilardi, Carmel, New York, Associate of Applied Science, Automotive Technology
  • Cory Brent Robert Ingram, Austin, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors

J

  • Joshua Cole Jackson, Hyde Park, New York, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology, Honors
  • Jennifer Lynn Jaffe, Roaring Brook Township, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
  • Michael A. Jamicky, Northampton, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
  • Michael A. Jamicky, Northampton, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, High Honors
  • Marissa Jannone, Barton, New York, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
  • Cory D. Johnson, North Huntingdon, Associate of Applied Science, Electric Power Generation Technology: Diesel Emphasis, Honors
  • Cory D. Johnson, North Huntingdon, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
  • Noah Charles Johnson, State College, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
  • Parker Jaden Johnson, Allport, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
  • Allen J. Johnston, Tionesta, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
  • Evynn A. Johnston, Sayre, Bachelor of Science, Architecture & Sustainable Design
  • Zachary Elias Johnston, Greensburg, Bachelor of Science, Architecture & Sustainable Design, Summa Cum Laude
  • Arica L. Jones, Cheltenham, Maryland, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
  • Arica L. Jones, Cheltenham, Maryland, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Engineering Technology
  • Arica L. Jones, Cheltenham, Maryland, Certificate, Plumbing
  • Jordan Steven Joseph, Collegeville, Associate of Applied Science, Automotive Technology
  • Alec Anthony Juliano, Pine Brook, New Jersey, Associate of Applied Science, Individual Studies

K

  • Nico M. Kaiser, Williamsport, Bachelor of Science, Industrial Design
  • Blake T. Kane, Coal Township, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology, Magna Cum Laude
  • Carl Kapuschinsky Jr., Hazleton, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
  • Brennan N. Karney, Williamsport, Associate of Applied Science, Architecture
  • Trevor Keaton, Lansdale, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Honors
  • Trevor Keaton, Lansdale, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
  • Trevor Keaton, Lansdale, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
  • Dylan C. Keene, Millersville, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
  • Taylor J. Keller, Bloomsburg, Associate of Applied Science, Welding Technology
  • Maura Ann Kelly O'Neal, Bellefonte, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
  • Michael John Kelly Jr., Dillsburg, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Honors
  • Michael John Kelly Jr., Dillsburg, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
  • Michael John Kelly Jr., Dillsburg, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
  • James Cezanne Kelsey VI, Great Meadows, New Jersey, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
  • Victoria M. Kennedy, West Milton, Bachelor of Science, Health Science
  • Gabriel R. Kennedy-Citeroni, Blairsville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Summa Cum Laude
  • Jason R. Kern, Derry, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
  • Jason R. Kern, Derry, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
  • Lucas Anthony Kern, Schnecksville, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
  • Kayla Marie Kerstetter, Shamokin, Associate of Applied Science, Nursing
  • Nicole Olivia Kerstetter, Elysburg, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Honors
  • Sadie V. Kerstetter, Loganton, Bachelor of Science, Nursing
  • Alexis K. Kibler-Russitano, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing, Honors
  • Mason R. Kieffer, Bethel, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Engineering Technology
  • Peter Xavier Kilkenny, Staten Island, New York, Associate of Applied Science, Aviation Technology
  • Jason W. Killinger II, Beech Creek, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Engineering Technology, Cum Laude
  • Destiny Kaileen Kingkiner, Ambler, Associate of Applied Science, Nursing
  • Megan Nicole Kline, Muncy, Bachelor of Science, Graphic Design
  • Jacob Alan Klinger, Whitehall, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
  • Alec C. Klingler, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
  • Cameron John Klingler, McClure, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Summa Cum Laude
  • Alexander James Kloss, Stroudsburg, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
  • Lindsey S. Klusman, Mount Carmel, Bachelor of Science, Construction Management, Cum Laude
  • Heather Ann Knepp, Bernville, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
  • Owen Dean Knepp, Jersey Shore, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Robotics & Automation, Summa Cum Laude
  • Ryan James Koubek, Annandale, New Jersey, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management, Summa Cum Laude
  • Stephen J. Kougoures Jr., Chester, Maryland, Associate of Applied Science, Welding Technology
  • Stephen J. Kougoures Jr., Chester, Maryland, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
  • Stephen J. Kougoures Jr., Chester, Maryland, Certificate, Welding
  • Nathaniel Richard Kovalchick, Tamaqua, Associate of Applied Science, Landscape/Plant Production Technology
  • Evan Charles Kownurko, Wshngtn Crossing, Associate of Applied Science, Aviation Technology, High Honors
  • Brady Robert Krainak, Danville, Associate of Applied Science, Electrical Technology
  • Thomas Edward Kratosky, Harrisburg, Associate of Applied Science, Aviation Technology
  • Thomas Edward Kratosky, Harrisburg, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
  • Megan Renae Kresovich, Bellefonte, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice, Cum Laude
  • Reilly Thomas Kriner, Williamsport, Associate of Applied Science, Forest Technology
  • Ellissa Renee Kunkel, Kempton, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude

L

  • Michael La Salle, Chalfont, Certificate, Aviation Maintenance Technician
  • Noah M. LaCarte, Charleroi, Bachelor of Science, Construction Management, Magna Cum Laude
  • Ian Lampert, Milford, New Jersey, Associate of Applied Science, Concrete Science Technology
  • Kevin Landis, Whitehall, Bachelor of Science, Electronics & Computer Engineering Technology
  • Maggy R. Langendoerfer, Waymart, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
  • Evan J. Lanzendorfer, Northern Cambria, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis, Honors
  • John R. Leach, Albany, New York, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Engineering Technology
  • Logan William Runkle Ledebohm, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Construction Management, Magna Cum Laude
  • William (Bill) R. Leedom, Myerstown, Associate of Applied Science, Diesel Technology
  • William (Bill) R. Leedom, Myerstown, Associate of Applied Science, Electric Power Generation Technology: Diesel Emphasis
  • Lidia Lehman, Wellsville, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
  • Ethan T. Lehutsky, Honesdale, Bachelor of Science, Game & Simulation Programming, Cum Laude
  • Chase T. Lentz, Elizabethville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
  • Ashlyn R. Leo, Benton, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
  • Tyler V. Leonard, DuBois, Bachelor of Science, Construction Management
  • Mitchell E. Lesh, Pine Grove, Associate of Applied Science, Landscape/Plant Production Technology, Honors
  • Robert M. Lolli, Scranton, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
  • Cayden J. Lougee, Moscow, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
  • Marie Anna Louis, Lebanon, Associate of Applied Science, Nursing
  • Evan M. Lozano, Muncy, Associate of Applied Science, Welding Technology
  • Michael J. Lucas Jr., Barnesville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
  • Hannah Marie Luhrman, Lewisburg, Associate of Applied Science, Nursing, High Honors
  • Laura Alexandra Lundberg, Summerhill, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
  • Marcayla Marie Lutzkanin, Port Carbon, Bachelor of Science, Applied Management
  • Reagan Lee Lynch, Somerset, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis, Honors
  • Cole Nevin Lyons, Evans City, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors

M

  • Georgia L. Macensky, Wellsboro, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management, Cum Laude
  • Josh Paul Maguire, Timonium, Maryland, Certificate, CNC Machinist
  • Sydney L. Mahoney, Roaring Spring, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts
  • John M. Maize, Riverside, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security, Summa Cum Laude
  • William G. Makovsky, Coplay, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
  • Lyddia Marie Malaska, Nesquehoning, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Magna Cum Laude
  • Magaret Jane Mangene, Bellefonte, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
  • Magaret Jane Mangene, Bellefonte, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Engineering Technology, Cum Laude
  • Drake K. Mankey, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology
  • Blaine W. Mann, Jersey Shore, Bachelor of Science, Construction Management, Magna Cum Laude
  • Brandan Robert Marhefka, Windber, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
  • Brandan Robert Marhefka, Windber, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
  • Richard Todd Markle, Spring Mills, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, High Honors
  • Dimitrios M. Maroulis, Media, Associate of Applied Science, Electrical Technology
  • Nolan Marsh, Spring City, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
  • Emmalee G. Marshall, Berwick, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
  • Destiny Y. Martinez, Lancaster, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts
  • Gabriel E. Marx, Lemont, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
  • Jakob Maxwell, Sunbury, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
  • Michael John Mayrides, Telford, Associate of Applied Science, Welding Technology
  • Mitchell Garrett McAfee, Fayetteville, Bachelor of Science, Construction Management
  • Anthony Tyler McCurdy, Lebanon, Associate of Applied Science, Welding Technology
  • Kiara Lynn McCusker, Dushore, Associate of Applied Science, Nursing
  • Breanna Mae McFall, Wellsboro, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
  • Kevin James McFarland, Coatesville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
  • Sean Patrick McGovern, Middletown, Associate of Applied Science, Aviation Technology
  • Katelyn Nicole McGraw, Hughesville, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
  • Brady McKinney, South Williamsport, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
  • Hannah L. McLaughlin, Muncy, Associate of Applied Science, Nursing
  • Wyatt Meanix, Parkesburg, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
  • Wyatt Meanix, Parkesburg, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
  • Allan Michael Meck, Williamsport, Bachelor of Science, Applied Technology Studies, Cum Laude
  • Sean Douglas Meenen, Harleysville, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
  • Jarren Richard Meisenbach, Conestoga, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
  • Benjamin Thomas Melego, Chambersburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
  • Ryan Eduardo Melendez, Hazleton, Associate of Applied Science, Welding Technology
  • Jeffrey Michael Melincavage, Williamsport, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
  • Ethan W. Mentzer, Myersville, Maryland, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
  • Mason Coburn Metz, Kane, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
  • Mason Coburn Metz, Kane, Certificate, Plumbing, Distinction
  • Wade C. Miernicki, West Easton, Associate of Applied Science, Electrical Technology
  • Benjamin H. Miller, Mill Hall, Associate of Applied Science, Electrical Technology
  • Benjamin H. Miller, Mill Hall, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology
  • Conor Jared Miller, Rome, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
  • Logan Scott Miller, Benton, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
  • Matthew W. Miller, Custer City, Associate of Applied Science, Electrical Technology, Honors
  • Meghan Elizabeth Miller, Summerhill, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Honors
  • Nina N. Miller, Pottsville, Bachelor of Science, Nursing
  • Shelby Nikkole Miller, Schuylkill Haven, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
  • Shelby Nikkole Miller, Schuylkill Haven, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
  • Timothy Miller, Martinsville, New Jersey, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
  • John S. Milliron, Morrisdale, Associate of Applied Science, Electrical Technology
  • John S. Milliron, Morrisdale, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology
  • Mason Michael John Milliron, Kane, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
  • Allison Nicole Moore, Jersey Shore, Bachelor of Science, Graphic Design, Cum Laude
  • David Joseph Moore, Rural Valley, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Highest Honors
  • Ethan James Moore, Auburn, New York, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
  • Gage Matthew Moore, Lewistown, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
  • Zachary Charles Moore, Albion, New York, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Magna Cum Laude
  • Ivvy Rose Morder, Mechanicsburg, Bachelor of Science, Accounting, Cum Laude
  • Andrew D. Morgan, Parkton, Maryland, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
  • Brandon Marcel Morgan, Williamsport, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Cum Laude
  • Jessica Anne Morgan, Quakertown, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
  • Harley J. Morris, Kane, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis, Honors
  • Lauryn Morrison, Palmyra, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice
  • Harrison C. Morrisroe, Bradford, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
  • Steven B. Motz, Reading, Bachelor of Science, Game & Simulation Programming, Cum Laude
  • Steven B. Motz, Reading, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Cum Laude
  • Adam Colin Moyer, Kutztown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
  • Adam Colin Moyer, Kutztown, Certificate, Plumbing, Distinction
  • Ronan Timothy Michael Moynihan, Portland, Connecticut, Associate of Applied Science, Electric Power Generation Technology: Diesel Emphasis
  • Marlee Adams Muchinsky, Palmyra, Associate of Applied Science, Forest Technology
  • Jessica Sarah Mulhollan, State College, Bachelor of Science, Dental Hygiene
  • Bryan M. Mullen, Archbald, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology
  • John Cosmo Mullen, Ambler, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
  • John Cosmo Mullen, Ambler, Certificate, Plumbing
  • Connor C. Mummert, New Oxford, Associate of Applied Science, Architecture, Honors
  • Bradley W. Murphy, Lewisburg, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, High Honors
  • Bradley W. Murphy, Lewisburg, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Magna Cum Laude
  • Juraj Amedeo Muzika, Chalfont, Bachelor of Science, Construction Management, Cum Laude

N

  • Jacklyn A. Nagel, Shade Gap, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN, Honors
  • Wangden Tenzin Nangpa, Medford, Massachusetts, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
  • Antonio M. Natale, Scott Township, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology
  • Brett M. Nauroth, Nicholson, Associate of Applied Science, Electrical Construction, Highest Honors
  • Gregory Benjamin Neal, McAlisterville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, High Honors
  • Bryce A. Neff, Mill Hall, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
  • Jack Alexander Nemic, Collegeville, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
  • Alexis A. Neugard, Klingerstown, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
  • Ian P. Nevius, Sunbury, Bachelor of Science, Software Development & Information Management, Cum Laude
  • Logan Shawn Newton, Wyalusing, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
  • Jake L. Nguyen, Cogan Station, Associate of Applied Science, Automotive Technology
  • Eryn L. Nichols, Rome, Bachelor of Science, Business Administration, Summa Cum Laude
  • Ryan J. Nicita, Hillsdale, New Jersey, Associate of Applied Science, Electrical Construction
  • Sadie Sari Elizabeth Niedermyer, Spring Mills, Bachelor of Science, Architecture & Sustainable Design, Magna Cum Laude
  • Benjamin Charles Nields, Montoursville, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology
  • Ethan A. Nieves-Sosa, Chalfont, Associate of Applied Science, Architecture
  • Christopher D. Nipple, Thompsontown, Bachelor of Science, Network Administration & Engineering Technology, Summa Cum Laude
  • Mahedi Yasir Nirnoy, Stroudsburg, Bachelor of Science, Electronics & Computer Engineering Technology
  • Loris A. Norella, Fell Township, Associate of Applied Science, Individual Studies
  • Ethan M. Norris, Washington Crossing, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
  • Katharine M. Noss, Shickshinny, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude
  • Matthew A. Nyemscek, Emmaus, Associate of Applied Science, Forest Technology, Honors

O

  • Julio Cesar Ocampo-Trujillo, Landenberg, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Robotics & Automation, Cum Laude
  • Logan Robert Ogden, Montoursville, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
  • Eyan M. Oliveira, Phillipsburg, New Jersey, Associate of Applied Science, Automotive Technology, High Honors
  • Tristan Edward Onfrillo, Perkasie, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
  • Evan Rees Orner, Blanchard, Certificate, CNC Machinist
  • Chloe Rebekah Orr, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration, Cum Laude
  • Elizabeth Ortiz, Elizabethtown, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
  • Frank A. Orzehoski, Warminster, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Magna Cum Laude

P

  • Daniella Nicole Pace, Harding, Bachelor of Science, Applied Health Studies: Physical Therapist Assistant Concentration, Cum Laude
  • Rylin Ebeling Pacella, Bellefonte, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
  • Rylin Ebeling Pacella, Bellefonte, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
  • Rylin Ebeling Pacella, Bellefonte, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology
  • Rylin Ebeling Pacella, Bellefonte, Certificate, CNC Machinist
  • Stephen V. Palko, Latrobe, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis, Honors
  • Bradley J. Papura, Mountain Top, Associate of Applied Science, Concrete Science Technology, Honors
  • Jacob T. Parkes, Osceola Mills, Bachelor of Science, Network Administration & Engineering Technology, Cum Laude
  • Andre Visser Parreira, Lock Haven, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
  • Andre Visser Parreira, Lock Haven, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Summa Cum Laude
  • Angelica Joy Parrocho, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Electronics & Computer Engineering Technology: Electronics & Computer Engineering Emphasis, Highest Honors
  • Connor R. Pauly, Hilltown, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
  • Bela D. Pavlinsky, Riegelsville, Associate of Applied Science, Forest Technology
  • Trenton Mark Peachy, Middleburg, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Magna Cum Laude
  • Matthew R. Perna, Frenchtown, New Jersey, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
  • Melina Kate Petrick, Falls Creek, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
  • Kendra L. Pfeiffer, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
  • Lina Pham, Mechanicsburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
  • Michael G. Place, Pittsburgh, Associate of Applied Science, Automotive Technology
  • Anthony James Plummer, Mohnton, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
  • Cameron Joseph Polite, Harrington, Delaware, Associate of Applied Science, Forest Technology
  • Colin J. Poll, Toms River, New Jersey, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
  • MacKenzie E. Poole, Carlisle, Bachelor of Science, Business Administration
  • Kaitlin Elizabeth Port, Alexandria, Bachelor of Science, Applied Management
  • Mackenzie Ella Powell, Linden, Bachelor of Science, Industrial Design, Summa Cum Laude
  • Patrick D. Pratt, Narvon, Associate of Applied Science, Landscape Horticulture Technology: Landscape Emphasis
  • Patrick D. Pratt, Narvon, Bachelor of Science, Applied Management
  • Ryan M. Pressman, Chalfont, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
  • Benedict Joseph Prettyman, Collegeville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
  • Benedict Joseph Prettyman, Collegeville, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Engineering Technology
  • Spencer D. Price, Smyrna, Delaware, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
  • Austin Stephen Prudish, Perkasie, Associate of Applied Science, Aviation Technology
  • Jordan Reese Pruyne, Gillett, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support, High Honors
  • Graham Stone Purdy, Hillsborough, New Jersey, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management
  • Tyler Andrew Putnam, Bellefonte, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
  • Shelby L. Pyatt, Frenchtown, New Jersey, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude

Q

  • Joshua C. Quigley, Williamsport, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Highest Honors

R

  • Kendra Lynne Marie Rager, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing
  • Jajuan Jose Ramirez, Kennett Square, Bachelor of Science, Business Administration: Marketing Concentration, Cum Laude
  • Christopher Scott Rarick, Allentown, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
  • Brandon Sy Ratjavong, Gordonville, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support, High Honors
  • Brandon Sy Ratjavong, Gordonville, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security, Magna Cum Laude
  • Dillan P. Read, Williamsport, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support, High Honors
  • Brielle Victoria Rearick, Levittown, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Magna Cum Laude
  • Vanessa Reddick, Sligo, Bachelor of Science, Nursing
  • Gunner Eric Redmond, Lock Haven, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
  • Alec Dalton Rees, Centerport, New York, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Highest Honors
  • Alec Dalton Rees, Centerport, New York, Associate of Applied Science, Metal Fabrication Technology, Highest Honors
  • Alyssa Christine Remley, Roaring Branch, Associate of Applied Science, Nursing
  • Nathaniel J. Rex, Bath, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology
  • Nathaniel J. Rex, Bath, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
  • Lizeth Vainey Reyes-Becerra, Erie, Bachelor of Science, Residential Construction Technology & Management, Magna Cum Laude
  • Dalton N. Reynolds, New Cumberland, Associate of Applied Science, Business Management
  • Camden P. Rhinehart, Wellsboro, Associate of Applied Science, Diesel Technology
  • Luke Elliott Richards, Landenberg, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
  • Alec Jaylan Rivera, Temple, Bachelor of Science, Building Science and Sustainable Design: Architectural Technology Concentration
  • Alexander Gerald Roberts, Tyrone, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Cum Laude
  • Jacob Roberts, Abington, Bachelor of Science, Accounting
  • Collin A. Robinson, Nazareth, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Magna Cum Laude
  • Warren R. Robinson, Linden, Associate of Applied Science, Concrete Science Technology
  • David A. Rockwell, Harrisburg, Bachelor of Science, Information Assurance & Cyber Security, Magna Cum Laude
  • David A. Rockwell, Harrisburg, Bachelor of Science, Network Administration & Engineering Technology, Magna Cum Laude
  • Taylor A. Rodgers, Tamaqua, Associate of Applied Science, Automotive Technology, Honors
  • Curtis A. Roehrig Jr., Newtown Square, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
  • Alexis Annmarie Rogers, Howard, Associate of Applied Science, Human Services & Restorative Justice
  • Mandie J. Roland, Danville, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
  • Lucas W. Romano, Brookville, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
  • Lucas W. Romano, Brookville, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Engineering Technology
  • Brian Alec Roth, Denver, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
  • Brian Alec Roth, Denver, Certificate, Plumbing, Distinction
  • Logan Jake Roth, Emmaus, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Technician Emphasis
  • Samuel George Rowcliffe, York, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support, High Honors
  • Samuel George Rowcliffe, York, Bachelor of Science, Network Administration & Engineering Technology, Magna Cum Laude
  • Hunter Steven Rowley, Millersville, Bachelor of Science, Graphic Design
  • Kyle J. Runyon, Fayetteville, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
  • Brandon Joseph Russell, Montrose, Associate of Applied Science, Building Construction Technology, Highest Honors

S

  • Anthony Salvemini, East Hanover, New Jersey, Associate of Applied Science, Automotive Technology
  • Bryan Jason Sames, New Kensingtn, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, Honors
  • Logan A. Sands, Linwood, New Jersey, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
  • Logan A. Sands, Linwood, New Jersey, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Engineering Technology, Cum Laude
  • Ryan Joseph Santora, Norwalk, Connecticut, Associate of Applied Science, Diesel Technology, Honors
  • Ryan Joseph Santora, Norwalk, Connecticut, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, Honors
  • Matthew T. Santore, Nesquehoning, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Engineering Technology, Summa Cum Laude
  • Jake I. Sarnoski, Lewis Run, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
  • Frederick Lawrence Savidge III, Williamsport, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
  • Kyle Allister Schaeffer, Sunbury, Certificate, Welding
  • Kevin David Scharba Jr., Kane, Associate of Applied Science, Welding Technology, High Honors
  • Kevin David Scharba Jr., Kane, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
  • Avrie Leyna Schiffert, Hamburg, Associate of Applied Science, Architecture, High Honors
  • Collin Reily Schmader, Fryburg, Associate of Applied Science, Electrical Technology
  • John H. Schneider, Montoursville, Associate of Applied Science, Architecture
  • Michaela Leigh Schneider, Oxford, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
  • Miranda R. Schneider, Williamsport, Bachelor of Science, Nursing, Magna Cum Laude
  • Samuel Manzo Schneider, Marlton, New Jersey, Associate of Applied Science, Electrical Construction
  • Benjamin T. Schreier, Mechanicsburg, Associate of Applied Science, Electrical Construction, High Honors
  • Ryan Schriner, Williamsport, Associate of Applied Science, Diesel Technology
  • Darren P. Sell, Mohnton, Associate of Applied Science, Automotive Technology
  • Ozzy N. Seney, Canadensis, Associate of Applied Science, Landscape/Plant Production Technology, Highest Honors
  • Evan Sensenig, Mountville, Associate of Applied Science, Electronics & Computer Engineering Technology: Electronics & Computer Engineering Emphasis, High Honors
  • Evan Sensenig, Mountville, Associate of Applied Science, Electronics & Computer Engineering Technology: Robotics & Automation Emphasis, High Honors
  • Andrew J. Serres, Manorville, New York, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
  • William Scott Sessamen, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Highest Honors
  • Lisa Margareta Mari Sever, Montoursville, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude
  • Alexia A. Seyler, Falls Creek, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
  • Anthony James Shaffer, Lock Haven, Bachelor of Science, Construction Management
  • Conner Ridge Shaffer, Selinsgrove, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Cum Laude
  • Conner Ridge Shaffer, Selinsgrove, Certificate, Welding, Distinction
  • Madison M. Shaffer, Trout Run, Bachelor of Science, Applied Management, Magna Cum Laude
  • Zackery M. Shaffer, South Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
  • Rylee Nicole Shawver, Beavertown, Associate of Applied Science, Nursing
  • Cranston Shearer, Montoursville, Associate of Applied Science, Apprenticeship Technology
  • Timothy Joseph Shearon Jr., York, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support, Honors
  • Kaelynn Noel Sheetz, Elizabethtown, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude
  • Morgan Lynne Sheetz, Halifax, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
  • Devin Lee Shellhammer, Clarion, Certificate, Brewing & Fermentation Science, Distinction
  • Alexandra M. Shenk, Jonestown, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
  • Blake Lynn Sherwood, Hughesville, Bachelor of Science, Civil Engineering Technology, Cum Laude
  • Carissa J. Shirk, Pottsville, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
  • Michael David Shoemaker, Orefield, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Magna Cum Laude
  • Ryan Michael Shonk, Liverpool, Associate of Applied Science, Architecture
  • James E. Sickles, McKean, Associate of Applied Science, Automotive Technology
  • Nova L. Simcox, Mill Hall, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice, Cum Laude
  • Palmer W. Simpson III, Selinsgrove, Bachelor of Science, Applied Management, Magna Cum Laude
  • Ryan Scott Singer, Turbotville, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology
  • Lily J. Sipel, Manheim, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
  • Max-Elias Sites, Walnut Bottom, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
  • Eric Edward Slack, Dunmore, Associate of Applied Science, Electrical Construction, Honors
  • Nathan A. Smelser, Mechanicsburg, Associate of Applied Science, Aviation Technology, High Honors
  • Alexandria Quinn Smith, Lock Haven, Associate of Applied Science, Nursing
  • Brayden Robert Smith, Lancaster, Associate of Applied Science, Welding Technology
  • Brittney Smith, Lehighton, Bachelor of Science, Applied Health Studies
  • Camden Smith, Trout Run, Associate of Applied Science, Business Management
  • Corey J. Smith, Bradford, Associate of Applied Science, Aviation Technology, Honors
  • Gage J. Smith, Oil City, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
  • Hailey Rae Smith, Hazle Township, Associate of Applied Science, Automotive Technology: Honda PACT Emphasis
  • Nathan Matthew Smith, Etters, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Caterpillar Equipment Emphasis, Honors
  • Owen Robert Smith, Montgomery, Associate of Applied Science, Business Management
  • Sebastian Eugene Smith, Wellsboro, Bachelor of Science, Aviation Maintenance Technology
  • Tyler Alexander Smith, York, Associate of Applied Science, Diesel Technology
  • Kaleb Harold Snook, Port Matilda, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Magna Cum Laude
  • Colin Matthew Snyder, Blakeslee, Associate of Applied Science, Electrical Technology
  • Laura A. Snyder, Harrisburg, Associate of Applied Science, Landscape/Plant Production Technology, Highest Honors
  • Logan W. Snyder, Northumberlnd, Associate of Applied Science, Electrical Technology, High Honors
  • Sam Jacob Snyder, Latrobe, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology
  • Sarah Louise Snyder, Northumberland, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
  • Zachary Alan Snyder, Kintnersville, Associate of Applied Science, Non-Destructive Testing
  • Zachary Alan Snyder, Kintnersville, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
  • Zachary Shawn Snyder, White Haven, Associate of Applied Science, Heavy Construction Equipment Technology: Operator Emphasis
  • Samuel M. Solomon, Darien, Connecticut, Associate of Applied Science, Automotive Technology
  • Matthew Keith Spaide, Hughesville, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology
  • Garrett Austin Spangler, Etters, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Robotics & Automation, Magna Cum Laude
  • Veronica Louise Speer, West Falls, New York, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
  • Ryan H. Spencer, Paxinos, Associate of Applied Science, Automotive Technology, High Honors
  • Sullivan Miles Spencer, Troy, Associate of Applied Science, Civil Engineering Technology
  • Leo E. Speranza, Center Valley, Associate of Applied Science, Diesel Technology, High Honors
  • Austin James Spotts, Dalmatia, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
  • Colby Springman, Montgomery, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
  • Seth P. Stager, Tioga, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, Highest Honors
  • Caden Andrew Stake, Sunbury, Associate of Applied Science, Engineering CAD Technology, High Honors
  • Alison Marie Stamm, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Forest Technology, Honors
  • Michael A. Stank, York Haven, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
  • Michael A. Stank, York Haven, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Engineering Technology
  • Autumn Breeze Stanley, Lincoln University, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts, Highest Honors
  • Mason David Sterner, Orwigsburg, Bachelor of Science, Construction Management
  • Aubrey Elizabeth Stetts, Jersey Shore, Bachelor of Science, Nursing
  • Lane Parker Stimely, Lewistown, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Mechatronics, Magna Cum Laude
  • Tyler James Stoltzfus, Mifflinburg, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
  • Zachary James Stone-DeGregorio, Valhalla, New York, Associate of Applied Science, Welding Technology
  • Curtis P. Stover, Beech Creek, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
  • Ryan Hayden Strassburger, Ambler, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
  • Ryan Hayden Strassburger, Ambler, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Engineering Technology
  • Tiernan J. Straub, Sunbury, Bachelor of Science, Network Administration & Engineering Technology, Summa Cum Laude
  • Vanessa Marie Streit, Williamsport, Bachelor of Science, Accounting, Summa Cum Laude
  • Jason Michael Stringfellow, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Automated Manufacturing Technology, Honors
  • Jason Michael Stringfellow, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
  • Jason Michael Stringfellow, Jersey Shore, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
  • Jason Michael Stringfellow, Jersey Shore, Certificate, CNC Machinist, Distinction
  • Michael E. Strohm III, Thompsontown, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
  • Jack J. Stump, York, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Highest Honors
  • Jesse Allen Stump, Danville, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Cum Laude
  • Jalen Joseph Lee Stunkard, New Fairfield, Connecticut, Associate of Applied Science, Baking & Pastry Arts
  • Kaleb Styer, Herndon, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology
  • Derek Christian Supper, Pennsburg, Associate of Applied Science, Electrical Construction, High Honors
  • Derek Christian Supper, Pennsburg, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Magna Cum Laude
  • Michael A. Sydor III, Reading, Bachelor of Science, Engineering Design Technology, Summa Cum Laude

T

  • Grayson Michael Tanner, St. Matthews, South Carolina, Bachelor of Science, Construction Management, Summa Cum Laude
  • Asiah Rae Tate, Williamsport, Associate of Applied Science, Nursing
  • Morrisa Jean Taylor, Williamsport, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice
  • Ethan Tharp, Coal Township, Bachelor of Science, Construction Management
  • Samantha S. Theriault, Taylor, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
  • Isaac Henry Thollot, Milford, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Cum Laude
  • Drew R. Thomas, State College, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support
  • Drew R. Thomas, State College, Bachelor of Science, Network Administration & Engineering Technology
  • Joseph Eric Thompson, Williamsport, Bachelor of Science, Graphic Design, Cum Laude
  • Zack T. Thompson, Hustontown, Associate of Applied Science, Information Technology: Network & User Support
  • Peter Charles Thorbahn, Devon, Bachelor of Science, Construction Management, Cum Laude
  • Domenic J. Tirone, Homestead, Bachelor of Science, Business Administration
  • Mikayla Nicole Torola, Orwigsburg, Bachelor of Science, Applied Health Studies, Magna Cum Laude
  • Allison Megan Troup, Huntingdon, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
  • Caleb Hunter Troyer, Leesport, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Honors
  • Kristina S. Tsiouras, Newtown Square, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Summa Cum Laude
  • Ty D. Turba, Houtzdale, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, Highest Honors
  • Jacob T. Twardowski, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology, Summa Cum Laude
  • Jonathan J. Twardowski, Williamsport, Bachelor of Science, Plastics & Polymer Engineering Technology, Summa Cum Laude
  • Megan Twigg, Montgomery, Bachelor of Science, Nursing, Cum Laude
  • Alex Tytler, Reading, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Robotics & Automation

U

  • Mayson Mychal Ulceski, Port Carbon, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice, Cum Laude

V

  • Brock Vancas, Altoona, Associate of Applied Science, Electrical Construction
  • Angelo L. Varcadipane, Boonton, New Jersey, Bachelor of Science, Building Automation Engineering Technology, Cum Laude
  • Terrick C. Vargason, Towanda, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Robotics & Automation, Magna Cum Laude
  • Kyle Matthew Venarchick, Clayton, Delaware, Associate of Applied Science, Architecture, High Honors
  • Zachary Daniel Vent, Everett, Associate of Applied Science, Landscape/Plant Production Technology, Honors
  • Lindsay M. Vincent, Towanda, Associate of Applied Science, Nursing LPN-RN
  • Matthew Voland, Woodstock, Maryland, Bachelor of Science, Engineering Design Technology
  • Jonathon David Vough, Athens, Associate of Applied Science, Forest Technology

W

  • Jake L. Wagner, Honey Brook, Associate of Applied Science, Building Construction Technology
  • Destiny N. Walter, Middleburg, Bachelor of Science, Graphic Design, Cum Laude
  • Julie K. Wangler, Lancaster, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
  • Madison Storm Watkins, Milesburg, Bachelor of Science, Dental Hygiene, Cum Laude
  • Joshua Watson, Elizabethtown, Bachelor of Science, Construction Management, Cum Laude
  • Lauryn T. Watson, Elkins Park, Associate of Applied Science, Dental Hygiene
  • Sean M. Watson, Downingtown, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, Highest Honors
  • Sean M. Watson, Downingtown, Certificate, Plumbing, Distinction
  • William Cole Watson, Springfield, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
  • William Cole Watson, Springfield, Bachelor of Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Engineering Technology, Summa Cum Laude
  • Evan J. Waugh, Jamison, Associate of Applied Science, Welding Technology
  • Adam Michael Weaver, Hummelstown, Associate of Applied Science, Electrical Technology
  • Kayla M. Webb, Williamsport, Bachelor of Science, Emergency Management & Homeland Security, Magna Cum Laude
  • Hope Elizabeth Weber, Lock Haven, Bachelor of Science, Dental Hygiene
  • Preston Weber, New Bloomfield, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology
  • Tyler T. Weimert, Yardley, Associate of Applied Science, Architecture
  • Tyler T. Weimert, Yardley, Bachelor of Science, Architecture & Sustainable Design
  • Andrew Ryan Weisenberger, Modesto, California, Bachelor of Science, Automotive Technology Management, Summa Cum Laude
  • Aidan Joseph Weissenberger, Hightstown, New Jersey, Associate of Applied Science, Architecture
  • Levi J. Weitzel, Mohnton, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology, Summa Cum Laude
  • Nicholas R. Weller, Huntingdon, Associate of Applied Science, Welding Technology, Honors
  • Madison Sydney Wells, Muncy Valley, Bachelor of Science, Nursing, Summa Cum Laude
  • Laura Elizabeth Welshans, Jersey Shore, Associate of Applied Science, Allied Health
  • Ethan Foster Wendt, Dalmatia, Associate of Applied Science, Forest Technology, Honors
  • Addison Adele Wenker, Mill Hall, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
  • Duncan Wentzel, Huntingdon, Bachelor of Science, Graphic Design, Magna Cum Laude
  • Calvin Quinn Werth, Glenmoore, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology
  • Jonathan Samuel Wertz, New Bloomfield, Associate of Applied Science, Forest Technology, High Honors
  • Kaden A. Wetzel, Hegins, Associate of Applied Science, Electric Power Generation Technology: Diesel Emphasis, Honors
  • Jason Benjamin Tyler Whitebread, Berwick, Associate of Applied Science, Architecture
  • Seth Allen Wilkerson, Bloomsburg, Bachelor of Science, Human Services & Restorative Justice, Magna Cum Laude
  • Darius M. Williams, Montoursville, Associate of Applied Science, Culinary Arts Technology
  • Samantha Nicholle Wilt, Levittown, Bachelor of Science, Dental Hygiene
  • Krysta L. Windnagle, Addison, New York, Bachelor of Science, Nursing
  • Jack Thomas Winn, Bainbridge, New York, Associate of Applied Science, Automotive Technology
  • Ian W. Winslow, Blanchard, Bachelor of Science, Network Administration & Engineering Technology, Cum Laude
  • Jack D. Wisner, Carlisle, Associate of Applied Science, Architecture, Honors
  • Megan H. Witmer, Mount Joy, Associate of Applied Science, Human Services & Restorative Justice
  • Shaun Michael Witmer, Pine Grove, Associate of Applied Science, Machine Tool Technology, Honors
  • Jacob T. Wivell, Elizabethtown, Associate of Applied Science, Welding Technology
  • Mason A. Wolber, Hamburg, Associate of Applied Science, Mechatronics Technology
  • Mason A. Wolber, Hamburg, Bachelor of Science, Automation Engineering Technology: Mechatronics
  • Morgan Stephenie Wood, Greenville, Bachelor of Science, Automotive Technology Management
  • Mary Allison Wright, Williamsport, Associate of Applied Science, Business Management, High Honors
  • Alicia Maxine Wyland, Williamsport, Bachelor of Science, Business Administration: Sport and Event Management Concentration
  • Russell Wellington Wynn, Huntingdon Valley, Associate of Applied Science, Automotive Technology

Y

  • Warren B. Yakich, Port Matilda, Associate of Applied Science, Collision Repair Technology, Honors
  • Genevive Josephine Yamelski, Hunlock Creek, Certificate, CNC Machinist
  • Kory R. Yarima, Pottsville, Certificate, Aviation Maintenance Technician
  • Noah M. Yost, Beech Creek, Bachelor of Science, Welding & Fabrication Engineering Technology
  • Caleb M. Young, Williamsport, Associate of Applied Science, Welding Technology
  • Jacob Gordon Young, Emmaus, Bachelor of Science, Applied Technology Studies

Z

  • Luke Arison Zeisloft, Millville, Bachelor of Science, Manufacturing Engineering Technology, Summa Cum Laude
  • Brandon M. Zellers, Annville, Bachelor of Science, Applied Management
  • Taryn Alana Zimmerman, Lock Haven, Associate of Applied Science, Dental Hygiene, High Honors
  • Mark D. Zoerner, State College, Associate of Applied Science, Heating, Ventilation & Air Conditioning Technology, High Honors
  • Kaleigh A. Zuba, Parkesburg, Associate of Applied Science, Dental Hygiene